Sold
Whampoa Estate Yuen Wah Building (block G)FLOOR 15FLAT 4
Registration Number:18021502400224
|Transaction Date:26/01/2018
PRN:A6521107
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

AndySi史家樑
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-369609)
Sold

1/1
PRICE
$5.99 M
Saleable Area
453sq.ft.
Buy $13,218 /sq.ft.
Gross Area
620sq.ft.
Buy $9,661 /sq.ft.
Building Age
49 Years
Transaction Date: 26/01/2018
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1976-08-1978-11
No. of Phases
-
No. of Blocks
25 Block(s)
Total Units
2,730
Walking toWhampoaStation
2 Min(s)
Address/ Area
39 Man Tai Street