Sold
Whampoa Estate Yuen Wah Building (block G)FLOOR 4FLAT 3
Registration Number:09081101750047
|Transaction Date:22/07/2009
PRN:A6521031
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

IvanChan陳劭翀
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-389448)
Sold

1/1
PRICE
$1.84 M
Saleable Area
380sq.ft.
Buy $4,842 /sq.ft.
Gross Area
520sq.ft.
Buy $3,538 /sq.ft.
Building Age
49 Years
Transaction Date: 22/07/2009
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1976-08-1978-11
No. of Phases
-
No. of Blocks
25 Block(s)
Total Units
2,730
Walking toWhampoaStation
2 Min(s)
Address/ Area
39 Man Tai Street