Sold
Yuen Long PlazaFLOOR 15FLAT F
Registration Number:19032100120536
|Transaction Date:07/03/2019
PRN:B0814417
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

FrankieLee李世裕
ACCOUNT DIRECTOR(E-435230)
Sold

1/4
PRICE
$5.15 M
Saleable Area
378sq.ft.
Buy $13,631 /sq.ft.
Gross Area
476sq.ft.
Buy $10,819 /sq.ft.
Building Age
36 Years
Transaction Date: 07/03/2019
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1989-10
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
224
Walking toLong PingStation
6 Min(s)
Address/ Area
251 Castle Peak Road Yuen Long