Sold
Yuen Long PlazaFLOOR 8FLAT E
Registration Number:25051401220054
|Transaction Date:06/05/2025
PRN:B0814379
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

MandyLo盧嘉麗
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-702710)
Sold

1/4
PRICE
$3.98 M
Saleable Area
427sq.ft.
Buy $9,314 /sq.ft.
Gross Area
537sq.ft.
Buy $7,412 /sq.ft.
Building Age
36 Years
Transaction Date: 06/05/2025
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1989-10
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
224
Walking toLong PingStation
6 Min(s)
Address/ Area
251 Castle Peak Road Yuen Long