Sold
Yuen Long PlazaFLOOR 16FLAT B
Registration Number:25110301940042
|Transaction Date:22/10/2025
PRN:B0813780
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

AdaYong楊采知
ACCOUNT DIRECTOR(S-637965)
PRICE
$5.88 M
Saleable Area
550sq.ft.
Buy $10,690 /sq.ft.
Gross Area
689sq.ft.
Buy $8,534 /sq.ft.
Building Age
36 Years
Transaction Date: 22/10/2025
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1989-10
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
224
Walking toLong PingStation
6 Min(s)
Address/ Area
251 Castle Peak Road Yuen Long