Sold
Yuen Long PlazaFLOOR 17FLAT E
Registration Number:10070701890134
|Transaction Date:17/06/2010
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

IreneTam譚玉鳳
ACCOUNT DIRECTOR(E-428631)
Sold

1/4
PRICE
$1.9 M
Saleable Area
427sq.ft.
Buy $4,446 /sq.ft.
Gross Area
537sq.ft.
Buy $3,538 /sq.ft.
Building Age
36 Years
Transaction Date: 17/06/2010
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1989-10
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
224
Walking toLong PingStation
6 Min(s)
Address/ Area
251 Castle Peak Road Yuen Long