Sold
Yuen Long PlazaFLOOR 7FLAT B
Registration Number:11030701180011
|Transaction Date:24/02/2011
PRN:B0813881
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

GraceShen申万容
PRINCIPAL ACCOUNT DIRECTOR(S-357583)
Sold

1/4
PRICE
$2.1 M
Saleable Area
550sq.ft.
Buy $3,818 /sq.ft.
Gross Area
689sq.ft.
Buy $3,048 /sq.ft.
Building Age
36 Years
Transaction Date: 24/02/2011
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1989-10
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
224
Walking toLong PingStation
6 Min(s)
Address/ Area
251 Castle Peak Road Yuen Long