Sold
Whampoa Estate Yuen Kwai Building (block B)FLOOR 14FLAT 2
Registration Number:07091402670125
|Transaction Date:23/08/2007
PRN:C1184823
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

RachelChow周凱恩
PRINCIPAL ACCOUNT DIRECTOR(S-498905)
Sold

1/1
PRICE
$1.37 M
Saleable Area
357sq.ft.
Buy $3,828 /sq.ft.
Gross Area
520sq.ft.
Buy $2,631 /sq.ft.
Building Age
49 Years
Transaction Date: 23/08/2007
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1976-08-1978-11
No. of Phases
-
No. of Blocks
25 Block(s)
Total Units
2,730
Walking toWhampoaStation
2 Min(s)
Address/ Area
39 Man Tai Street