Sold
Whampoa Estate Yuen Kwai Building (block B)FLOOR 2FLAT 8
Registration Number:06082601090048
|Transaction Date:18/08/2006
PRN:A3979960
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

AlvinLam林智全
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-543361)
Sold

1/1
PRICE
$1.68 M
Saleable Area
442sq.ft.
Buy $3,797 /sq.ft.
Gross Area
620sq.ft.
Buy $2,710 /sq.ft.
Building Age
49 Years
Transaction Date: 18/08/2006
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1976-08-1978-11
No. of Phases
-
No. of Blocks
25 Block(s)
Total Units
2,730
Walking toWhampoaStation
2 Min(s)
Address/ Area
39 Man Tai Street