Sold
Whampoa Estate Yuen Kwai Building (block B)FLOOR 5FLAT 4
Registration Number:09102300920229
|Transaction Date:30/09/2009
PRN:B6554421
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

HermanLi李嘉能
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(E-271520)
Sold

1/1
PRICE
$2.64 M
Saleable Area
442sq.ft.
Buy $5,963 /sq.ft.
Gross Area
620sq.ft.
Buy $4,255 /sq.ft.
Building Age
49 Years
Transaction Date: 30/09/2009
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1976-08-1978-11
No. of Phases
-
No. of Blocks
25 Block(s)
Total Units
2,730
Walking toWhampoaStation
2 Min(s)
Address/ Area
39 Man Tai Street