Sold
Whampoa Estate Yuen Fu Building (block S)FLOOR 11FLAT 2
Registration Number:20121801360102
|Transaction Date:14/12/2020
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

AlvinLam林智全
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-543361)
Sold

1/1
PRICE
$5.85 M
Saleable Area
321sq.ft.
Buy $18,238 /sq.ft.
Gross Area
450sq.ft.
Buy $13,000 /sq.ft.
Building Age
47 Years
Transaction Date: 14/12/2020
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1976-08-1978-11
No. of Phases
-
No. of Blocks
25 Block(s)
Total Units
2,730
Walking toWhampoaStation
2 Min(s)
Address/ Area
39 Man Tai Street