Sold
Whampoa Estate Yuen Fu Building (block S)FLOOR 7FLAT 2
Registration Number:08021403200050
|Transaction Date:29/01/2008
PRN:C0515890
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

KennyWong黃守軒
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-455139)
Sold

1/1
PRICE
$1.77 M
Saleable Area
321sq.ft.
Buy $5,534 /sq.ft.
Gross Area
450sq.ft.
Buy $3,944 /sq.ft.
Building Age
47 Years
Transaction Date: 29/01/2008
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1976-08-1978-11
No. of Phases
-
No. of Blocks
25 Block(s)
Total Units
2,730
Walking toWhampoaStation
2 Min(s)
Address/ Area
39 Man Tai Street