Sold
Yue Xiu Plaza Sau Ming Court (block 1)FLOOR 11FLAT A
Registration Number:16110200330013
|Transaction Date:03/10/2016
PRN:A5700006
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

BonnieChang鄭惠芳
ACCOUNT DIRECTOR(E-443952)
PRICE
$5.98 M
Saleable Area
566sq.ft.
Buy $10,562 /sq.ft.
Gross Area
756sq.ft.
Buy $7,910 /sq.ft.
Building Age
30 Years
Transaction Date: 03/10/2016
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1995-09
No. of Phases
-
No. of Blocks
2 Block(s)
Total Units
312
Walking toDiamond HillStation
15 Min(s)
Address/ Area
9 Ning Yuen Street