Sold
Kai Tsui Court Yiu Tsui House (block B)FLOOR 35FLAT 16
Registration Number:13111400770021
|Transaction Date:25/10/2013
PRN:B6345262
Land Registry
HOME OWNERSHIP SCHEME

MikeHo何俊輝
ACCOUNT DIRECTOR(S-163077)
PRICE
$2.88 M
Saleable Area
538sq.ft.
Buy $5,351 /sq.ft.
Gross Area
737sq.ft.
Buy $3,908 /sq.ft.
Building Age
32 Years
Transaction Date: 25/10/2013
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1993-07
No. of Phases
-
No. of Blocks
2 Block(s)
Total Units
1,216
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
16 Siu Sai Wan Road