Sold
Wah Ming Estate Yiu Ming House (block 6)FLOOR 17FLAT 16
Registration Number:17110902600221
|Transaction Date:13/10/2017
PRN:B7596416
Land Registry
TENANTS PURCHASE SCHEME

FionaLi李洪
ACCOUNT DIRECTOR(S-331774)
Sold

1/4
PRICE
$3.65 M
Saleable Area
485sq.ft.
Buy $7,519 /sq.ft.
Building Age
35 Years
Transaction Date: 13/10/2017
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1990-04-1990-06
No. of Phases
-
No. of Blocks
7 Block(s)
Total Units
5,340
Walking toFanlingStation
16 Min(s)
Address/ Area
21 Wah Ming Road