Sold
Ying Fuk CourtFLOOR 9FLAT 5
Registration Number:20060100120229
|Transaction Date:29/05/2020
Land Registry
HOME OWNERSHIP SCHEME

AlexChiu趙日雄
ACCOUNT DIRECTOR(S-590008)
PRICE
$4.36 M
Saleable Area
407sq.ft.
Buy $10,711 /sq.ft.
Building Age
25 Years
Transaction Date: 29/05/2020
Estate Overview
Date of Occupation Permit
2001-02
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
370
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
17 Wing Chuk Street