Sold
Ying Fuk CourtFLOOR 12FLAT 8
Registration Number:26021102120033
|Transaction Date:27/01/2026
PRN:A7078287
Land Registry
HOME OWNERSHIP SCHEME

AlexChiu趙日雄
ACCOUNT DIRECTOR(S-590008)
PRICE
$3.38 M
Saleable Area
407sq.ft.
Buy $8,307 /sq.ft.
Building Age
25 Years
Transaction Date: 27/01/2026
Estate Overview
Date of Occupation Permit
2001-02
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
370
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
17 Wing Chuk Street