Sold
Ying Fuk CourtFLOOR 14FLAT 6
Registration Number:08020601890187
|Transaction Date:28/01/2008
PRN:A7077887
Land Registry
HOME OWNERSHIP SCHEME

MayLam林美貞
ACCOUNT DIRECTOR(S-231413)
PRICE
$1.32 M
Saleable Area
559sq.ft.
Buy $2,363 /sq.ft.
Gross Area
695sq.ft.
Buy $1,899 /sq.ft.
Building Age
25 Years
Transaction Date: 28/01/2008
Estate Overview
Date of Occupation Permit
2001-02
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
370
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
17 Wing Chuk Street