Sold
Ying Fuk CourtFLOOR 5FLAT 7
Registration Number:19041800270208
|Transaction Date:12/04/2019
PRN:B9628848
Land Registry
HOME OWNERSHIP SCHEME

PerryWong王穎康
ACCOUNT DIRECTOR(S-430569)
PRICE
$5.25 M
Saleable Area
559sq.ft.
Buy $9,398 /sq.ft.
Building Age
25 Years
Transaction Date: 12/04/2019
Estate Overview
Date of Occupation Permit
2001-02
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
370
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
17 Wing Chuk Street