Sold
Yick Cheong BuildingFLOOR 7FLAT 2
Registration Number:19112702260139
|Transaction Date:05/11/2019
PRN:A1342998
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

SamuelTam譚達燊
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-429149)
PRICE
$5.8 M
Saleable Area
487sq.ft.
Buy $11,921 /sq.ft.
Gross Area
623sq.ft.
Buy $9,310 /sq.ft.
Building Age
53 Years
Transaction Date: 05/11/2019
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1972-07
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
420
Walking toTai KooStation
5 Min(s)
Address/ Area
1046 King's Road