Sold
Yen Ning BuildingFLOOR 17FLAT D
Registration Number:16010500160331
|Transaction Date:21/12/2015
PRN:B9566381
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

MichaelChin程紹懷
ACCOUNT DIRECTOR(E-180125)
PRICE
$3.28 M
Saleable Area
330sq.ft.
Buy $9,926 /sq.ft.
Building Age
54 Years
Transaction Date: 21/12/2015
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1972-05
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
120
Walking toNgau Tau KokStation
5 Min(s)
Address/ Area
7-19 Ting Yip Street