Sold
Yen Ning BuildingFLOOR 3FLAT D
Registration Number:15073001690037
|Transaction Date:17/07/2015
PRN:A6584529
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

ThomasChung鍾偉民
ACCOUNT DIRECTOR(S-431152)
PRICE
$3.55 M
Saleable Area
421sq.ft.
Buy $8,435 /sq.ft.
Building Age
54 Years
Transaction Date: 17/07/2015
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1972-05
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
120
Walking toNgau Tau KokStation
5 Min(s)
Address/ Area
7-19 Ting Yip Street