Sold
Yen Ning BuildingFLOOR 10FLAT B
Registration Number:07031700180015
|Transaction Date:09/03/2007
PRN:B8234481
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

ThomasChung鍾偉民
ACCOUNT DIRECTOR(S-431152)
PRICE
$810 K
Saleable Area
418sq.ft.
Buy $1,939 /sq.ft.
Building Age
54 Years
Transaction Date: 09/03/2007
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1972-05
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
120
Walking toNgau Tau KokStation
5 Min(s)
Address/ Area
7-19 Ting Yip Street