Sold
Yen Hau MansionFLOOR 11FLAT D
Registration Number:12053102280078
|Transaction Date:16/05/2012
PRN:B6881414
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

AlexChiu趙日雄
ACCOUNT DIRECTOR(S-590008)
PRICE
$1.68 M
Saleable Area
283sq.ft.
Buy $5,934 /sq.ft.
Building Age
48 Years
Transaction Date: 16/05/2012
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1977-10
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
132
Walking toNgau Tau KokStation
3 Min(s)
Address/ Area
94-110 Ting Fu Street