Sold
Yen Hau MansionFLOOR 15FLAT C
Registration Number:11071102840114
|Transaction Date:23/06/2011
PRN:A6579711
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

PerryWong王穎康
ACCOUNT DIRECTOR(S-430569)
PRICE
$1.41 M
Saleable Area
270sq.ft.
Buy $5,200 /sq.ft.
Building Age
48 Years
Transaction Date: 23/06/2011
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1977-10
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
132
Walking toNgau Tau KokStation
3 Min(s)
Address/ Area
94-110 Ting Fu Street