Sold
Yen Hau MansionFLOOR 8FLAT D
Registration Number:09121000990184
|Transaction Date:13/11/2009
PRN:A6579898
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

ThomasChung鍾偉民
ACCOUNT DIRECTOR(S-431152)
PRICE
$980 K
Saleable Area
283sq.ft.
Buy $3,462 /sq.ft.
Gross Area
334sq.ft.
Buy $2,934 /sq.ft.
Building Age
48 Years
Transaction Date: 13/11/2009
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1977-10
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
132
Walking toNgau Tau KokStation
3 Min(s)
Address/ Area
94-110 Ting Fu Street