Sold
Yee On BuildingFLOOR 3FLAT A
Registration Number:07100503240069
|Transaction Date:14/09/2007
PRN:B6135947
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

TerenceWong黃凱達
ACCOUNT DIRECTOR(E-328619)
PRICE
$2.39 M
Saleable Area
465sq.ft.
Buy $5,140 /sq.ft.
Gross Area
550sq.ft.
Buy $4,345 /sq.ft.
Building Age
54 Years
Transaction Date: 14/09/2007
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1972-04
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
204
Walking toCauseway BayStation
1 Min(s)
Address/ Area
26 East Point Road