Sold
Yee Fung Garden Block BFLOOR 22FLAT B6
Registration Number:22071100590353
|Transaction Date:29/06/2022
PRN:B0908802
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

FrankieLee李世裕
ACCOUNT DIRECTOR(E-435230)
Sold

1/4
PRICE
$5.09 M
Saleable Area
366sq.ft.
Buy $13,908 /sq.ft.
Gross Area
478sq.ft.
Buy $10,649 /sq.ft.
Building Age
34 Years
Transaction Date: 29/06/2022
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1992-05
No. of Phases
-
No. of Blocks
2 Block(s)
Total Units
528
Walking toLong PingStation
12 Min(s)
Address/ Area
38 Ma Tin Road