Sold
Yau Yat Lau Block AFLOOR 1FLAT A3
Registration Number:15062402120406
|Transaction Date:17/06/2015
PRN:B6558857
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

IvanChan陳劭翀
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-389448)
PRICE
$5.7 M
Saleable Area
513sq.ft.
Buy $11,102 /sq.ft.
Building Age
60 Years
Transaction Date: 17/06/2015
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1966-02
No. of Phases
-
No. of Blocks
4 Block(s)
Total Units
36
Walking toKowloon TongStation
8 Min(s)
Address/ Area
28 Tat Chee Avenue