Sold
Yau Yat Lau Block AFLOOR 2FLAT A3
Registration Number:13041901510160
|Transaction Date:27/03/2013
PRN:A4012556
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

IvanChan陳劭翀
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-389448)
PRICE
$5.67 M
Saleable Area
513sq.ft.
Buy $11,043 /sq.ft.
Gross Area
650sq.ft.
Buy $8,723 /sq.ft.
Building Age
60 Years
Transaction Date: 27/03/2013
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1966-02
No. of Phases
-
No. of Blocks
4 Block(s)
Total Units
36
Walking toKowloon TongStation
8 Min(s)
Address/ Area
28 Tat Chee Avenue