Sold
Yan Shing Court Yan Yuet House (block D)FLOOR 15FLAT 8
Registration Number:07021602310291
|Transaction Date:09/02/2007
PRN:C1057373
Land Registry
HOME OWNERSHIP SCHEME

VanLiu廖嘉姿
ACCOUNT DIRECTOR(S-446130)
Sold

1/4
PRICE
$480 K
Gross Area
514sq.ft.
Buy $934 /sq.ft.
Building Age
32 Years
Transaction Date: 09/02/2007
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1993-09
No. of Phases
-
No. of Blocks
7 Block(s)
Total Units
2,450
Walking toFanlingStation
11 Min(s)
Address/ Area
15 Wah Ming Road