Sold
Yan Shing Court Yan Yiu House (block E)FLOOR 27FLAT 9
Registration Number:07081601950108
|Transaction Date:23/07/2007
PRN:B5690846
Land Registry
HOME OWNERSHIP SCHEME

FionaLi李洪
ACCOUNT DIRECTOR(S-331774)
Sold

1/4
PRICE
$1.2 M
Gross Area
826sq.ft.
Buy $1,453 /sq.ft.
Building Age
32 Years
Transaction Date: 23/07/2007
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1993-09
No. of Phases
-
No. of Blocks
7 Block(s)
Total Units
2,450
Walking toFanlingStation
11 Min(s)
Address/ Area
15 Wah Ming Road