Sold
Yan Wing MansionFLOOR 21FLAT C
Registration Number:06384962
|Transaction Date:26/07/1995
PRN:A4950022
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

MonicaHeung香巧雲
ACCOUNT DIRECTOR(S-363939)
PRICE
$990 K
Saleable Area
334sq.ft.
Buy $2,967 /sq.ft.
Gross Area
480sq.ft.
Buy $2,063 /sq.ft.
Building Age
52 Years
Transaction Date: 26/07/1995
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1974-02
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
74
Walking toNgau Tau KokStation
8 Min(s)
Address/ Area
239-249 Kwun Tong Road