Sold
Yan Shing Court Yan Sau House (block A)FLOOR 27FLAT 8
Registration Number:00575078
|Transaction Date:14/12/2004
PRN:B2236764
Land Registry
HOME OWNERSHIP SCHEME

FionaLi李洪
ACCOUNT DIRECTOR(S-331774)
Sold

1/4
PRICE
$700 K
Gross Area
514sq.ft.
Buy $1,362 /sq.ft.
Building Age
32 Years
Transaction Date: 14/12/2004
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1993-09
No. of Phases
-
No. of Blocks
7 Block(s)
Total Units
2,450
Walking toFanlingStation
11 Min(s)
Address/ Area
15 Wah Ming Road