Sold
Yan Shing Court Yan Lai House (block B)FLOOR 12FLAT 5
Registration Number:14031401780030
|Transaction Date:06/03/2014
Land Registry
HOME OWNERSHIP SCHEME

SasaLing凌白沙
ACCOUNT MANAGER(S-552024)
Sold

1/4
PRICE
$2.33 M
Saleable Area
401sq.ft.
Buy $5,816 /sq.ft.
Gross Area
514sq.ft.
Buy $4,543 /sq.ft.
Building Age
32 Years
Transaction Date: 06/03/2014
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1993-09
No. of Phases
-
No. of Blocks
7 Block(s)
Total Units
2,450
Walking toFanlingStation
11 Min(s)
Address/ Area
15 Wah Ming Road