Sold
Yan Shing Court Yan Hei House (block C)FLOOR 32FLAT 3
Registration Number:09111000990198
|Transaction Date:20/10/2009
PRN:C1388751
Land Registry
HOME OWNERSHIP SCHEME

TinieTang湯惠凝
ACCOUNT DIRECTOR(S-603272)
Sold

1/4
PRICE
$1.2 M
Saleable Area
401sq.ft.
Buy $2,989 /sq.ft.
Gross Area
514sq.ft.
Buy $2,335 /sq.ft.
Building Age
32 Years
Transaction Date: 20/10/2009
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1993-09
No. of Phases
-
No. of Blocks
7 Block(s)
Total Units
2,450
Walking toFanlingStation
11 Min(s)
Address/ Area
15 Wah Ming Road