Sold
Wylie Court Block DFLOOR 5FLAT B
Registration Number:06120502020105
|Transaction Date:11/11/2006
PRN:B6949999
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

IvanChan陳劭翀
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-389448)
Sold

1/1
PRICE
$7.8 M
Saleable Area
1,383sq.ft.
Buy $5,639 /sq.ft.
Gross Area
1,614sq.ft.
Buy $4,833 /sq.ft.
Building Age
40 Years
Transaction Date: 11/11/2006
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1985-07
No. of Phases
-
No. of Blocks
5 Block(s)
Total Units
200
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
15-23 Wylie Path