Sold
Woodgreen Estate Block B3NO. 5FLAT B32
Registration Number:17071002250035
|Transaction Date:13/06/2017
PRN:A2248772
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

AndyLau劉子鵬
ACCOUNT DIRECTOR(S-130772)
Sold

1/1
PRICE
$86 M
Saleable Area
2,132sq.ft.
Buy $40,331 /sq.ft.
Gross Area
2,214sq.ft.
Buy $38,844 /sq.ft.
Building Age
51 Years
Transaction Date: 13/06/2017
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1974-07
No. of Phases
-
No. of Blocks
7 Block(s)
Total Units
24
Walking toOcean ParkStation
8 Min(s)
Address/ Area
5 Shouson Hill Road