Sold
Woodbury CourtFLOOR 18FLAT B
Registration Number:07028288
|Transaction Date:24/03/1997
PRN:B8971129
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

IanYeung楊子仲
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-587830)
Sold

1/1
PRICE
$18.5 M
Saleable Area
2,307sq.ft.
Buy $8,020 /sq.ft.
Gross Area
2,600sq.ft.
Buy $7,115 /sq.ft.
Building Age
44 Years
Transaction Date: 24/03/1997
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1981-09
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
30
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
137 Pok Fu Lam Road