Sold
Woodbury CourtFLOOR 1FLAT B
Registration Number:06610590
|Transaction Date:15/04/1996
PRN:A1826277
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

DannyChoi蔡永東
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-106811)
Sold

1/1
PRICE
$12.6 M
Saleable Area
2,307sq.ft.
Buy $5,462 /sq.ft.
Gross Area
2,600sq.ft.
Buy $4,846 /sq.ft.
Building Age
44 Years
Transaction Date: 15/04/1996
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1981-09
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
30
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
137 Pok Fu Lam Road