Sold
Wo Fat BuildingFLOOR 10FLAT B
Registration Number:06112402180097
|Transaction Date:15/11/2006
PRN:A1960124
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

IanYeung楊子仲
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-587830)
Sold

1/2
PRICE
$1.08 M
Saleable Area
295sq.ft.
Buy $3,662 /sq.ft.
Building Age
50 Years
Transaction Date: 15/11/2006
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1975-10
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
120
Walking toHKUStation
1 Min(s)
Address/ Area
533-543 Queen's Road West