Sold
Wo Fat BuildingFLOOR 1FLAT D
Registration Number:25051500360035
|Transaction Date:29/04/2025
PRN:A1960385
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

DavyNg吳棟濠
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-556959)
Sold

1/2
PRICE
$2.59 M
Saleable Area
258sq.ft.
Buy $10,018 /sq.ft.
Gross Area
420sq.ft.
Buy $6,162 /sq.ft.
Building Age
50 Years
Transaction Date: 29/04/2025
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1975-10
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
120
Walking toHKUStation
1 Min(s)
Address/ Area
533-543 Queen's Road West