Sold
Wo Fat BuildingFLOOR 3FLAT F
Registration Number:15100501330086
|Transaction Date:24/09/2015
PRN:C0464925
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

CeciliaMak麥凱詩
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-472780)
Sold

1/2
PRICE
$3.93 M
Saleable Area
274sq.ft.
Buy $14,318 /sq.ft.
Gross Area
400sq.ft.
Buy $9,825 /sq.ft.
Building Age
50 Years
Transaction Date: 24/09/2015
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1975-10
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
120
Walking toHKUStation
1 Min(s)
Address/ Area
533-543 Queen's Road West