Sold
Wo Fat BuildingFLOOR 7FLAT A
Registration Number:10011301660202
|Transaction Date:23/12/2009
PRN:B5431992
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

IanYeung楊子仲
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-587830)
Sold

1/2
PRICE
$1.37 M
Saleable Area
258sq.ft.
Buy $5,303 /sq.ft.
Building Age
50 Years
Transaction Date: 23/12/2009
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1975-10
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
120
Walking toHKUStation
1 Min(s)
Address/ Area
533-543 Queen's Road West