Sold
Whampoa Estate Wing Wing Building (block J)FLOOR 8FLAT 4
Registration Number:05041303020013
|Transaction Date:02/03/2005
PRN:A5354658
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL
Sold

1/1
PRICE
$1.03 M
Saleable Area
374sq.ft.
Buy $2,752 /sq.ft.
Gross Area
520sq.ft.
Buy $1,977 /sq.ft.
Building Age
48 Years
Transaction Date: 02/03/2005
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1976-08-1978-11
No. of Phases
-
No. of Blocks
25 Block(s)
Total Units
2,730
Walking toWhampoaStation
2 Min(s)
Address/ Area
39 Man Tai Street