Sold
Wing Ming BuildingFLOOR 4FLAT F
Registration Number:15090202260083
|Transaction Date:11/08/2015
PRN:B7914942
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

WingShi石秋惠
ACCOUNT DIRECTOR(S-672392)
Sold

1/1
PRICE
$4.14 M
Saleable Area
487sq.ft.
Buy $8,508 /sq.ft.
Building Age
54 Years
Transaction Date: 11/08/2015
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1971-08
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
108
Walking toSham Shui PoStation
5 Min(s)
Address/ Area
34-42 Yen Chow Street