Sold
Wing Cheung CourtFLOOR 1FLAT B
Registration Number:06486035
|Transaction Date:04/12/1995
PRN:A0114559
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

SelinaHuang黃雪梅
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-504969)
Sold

1/3
PRICE
$2.48 M
Saleable Area
583sq.ft.
Buy $4,251 /sq.ft.
Gross Area
645sq.ft.
Buy $3,845 /sq.ft.
Building Age
40 Years
Transaction Date: 04/12/1995
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1985-08
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
101
Walking toSai Ying PunStation
2 Min(s)
Address/ Area
37-47 Bonham Road