Sold
Wing Cheung CourtFLOOR 24FLAT C
Registration Number:26031701540025
|Transaction Date:06/03/2026
PRN:A0114787
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

JennChan陳艷華
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-564300)
PRICE
$12.65 M
Saleable Area
830sq.ft.
Buy $15,243 /sq.ft.
Gross Area
1,003sq.ft.
Buy $12,612 /sq.ft.
Building Age
40 Years
Transaction Date: 06/03/2026
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1985-08
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
101
Walking toSai Ying PunStation
2 Min(s)
Address/ Area
37-47 Bonham Road