Sold
Wing Cheung CourtFLOOR 17FLAT D
Registration Number:20080700400124
|Transaction Date:17/07/2020
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL
Sold

1/3
PRICE
$11.8 M
Saleable Area
686sq.ft.
Buy $17,210 /sq.ft.
Gross Area
783sq.ft.
Buy $15,070 /sq.ft.
Building Age
40 Years
Transaction Date: 17/07/2020
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1985-08
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
101
Walking toSai Ying PunStation
2 Min(s)
Address/ Area
37-47 Bonham Road