Sold
Winfield GardensFLOOR 18FLAT D (NO. 38)
Registration Number:26033000680089
|Transaction Date:13/03/2026
PRN:A2091722
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

EliseKwan關少芳
ACCOUNT DIRECTOR(S-100431)
Sold

1/1
PRICE
$14.28 M
Saleable Area
1,124sq.ft.
Buy $12,707 /sq.ft.
Gross Area
1,500sq.ft.
Buy $9,520 /sq.ft.
Building Age
59 Years
Transaction Date: 13/03/2026
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1966-11
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
74
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
34-40 Shan Kwong Road